paczkomaty 24/7

Matero Pampeano

Matero Pampeano
NACZYNIE CERAMICZNE ręczna robota - Pampeano

Więcej szczegółów


27,00zł brutto

Program lojalnościowy Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów które doładują twój kupon rabatowy o wartość 0,20zł. Twoje punkty nagrodyBardzo eleganckie naczynie do yerba mate, wykonane ręcznie ; szkliwione na zewnątrz jak i wnętrze matera. Konstrukcja naczynia (zawinięty do wnętrza brzeg tworzy rynienkę, w której znajdują się otwory, przez które woda przelewa się do suszu mate) powoduje, że nie trzeba się zastanawiać, czy woda ma odpowiednią temperaturę (poniżej 80 st. C - aby 'nie zepsuć' mate).
Historia naczynia jest taka: Niegdyś w Argentynie wędrowali włóczykije - jedli byle co, spali byle gdzie. Wędrowcy ci, jak wszyscy Argentyńczycy uwielbiali pić mate, niemniej ze względu na spartański styl życia, nie mogli tego celebrować. Wodę gotowali na ogniu i nie mieli czasu ani cierpliwości aby czekać aż ostygnie do właściwej temperatury. Dlatego wymyślono naczynie z 'chłodnicą'. Początkowo z drewna, teraz ze względów praktycznych i higienicznych - z ceramiki.
Przygotowanie napoju mate w naczyniu tego typu jest banalnie proste, gdyż nie trzeba usypywać tradycyjnego kopczyka z suszu, a spływająca  z rynienki woda równomiernie zaparza mate.
Matero jest wykonane z gliny, o solidnych ściankach. Pojemność to 300 ml